یکشنبه 05 خرداد 1398
جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بوشهر برگزار شد (کدخبر: 814)
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوشهر جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان  به ریاست فرماندار و حضور کلیه اعضا برگزار شد .
دراین جلسه فرماندار بوشهر با اشاره به رسیدن به فصل گرما و بحران آب در شهرستان ،خواستار همکاری جدی همه ادارت ،نهاد ها و ارگان ها در بحث فرهنگ سازی برای مردم در مصرف بهینه آب و همچنین برق شد.
وی صرفه جویی توسط خانواده ها ،ادارات و دستگاه را بسیار مهم و حائز اهمیت در راستای مدیریت مصرف بهینه دانست و تأکید کرد:در وحله ی اول ادارات و دستگاه های دولتی و اجرایی به عنوان الگو و در وحله ی دوم خانواده ها و به طور کلی مردم باید پای کار آمده و مدیریت مصرف بهینه آب را در دستور کار قرار دهند.
نماینده عالی دولت در شهرستان در این راستا  با بیان این‌که بدون حضور مردم نمی‌توانیم بحران آب را مدیریت کنیم، گفت: باید فرهنگ صحیح مصرف آب و صرفه‌جویی در میان مردم نهادینه شود و مردم منطقه از شرایط کم‌آبی بخوبی مطلع شوند.
 
وی تصریح کرد: رسانه‌ها، مطبوعات و صداسیما مشکل کمبود آب را بخوبی برای مردم بازگو کنند.
  جمشیدی خاطرنشان ساخت: همانگونه که شاهد هستیم موضوع آب مشکلی جدی در سطح ملی و یا بین المللی می باشد و موضوع کمبود آب شرب و فرسودگی شبکه های آبرسانی بوشهر نیز  یکی از مهمترین چالش های پیش روی است که با توجه به شروع شدن فصل گرما این مشکل بیشتر مشهود می باشد لذا در این زمینه نیازمند همکاریبین دستگاه های اجرایی و شهرداری ها برای کاهش مشکلات مردم در این حوزه هستیم.
ایشان همچنین تاکید کرد:در هر روستا با هماهنگی بخشداری مرکزی شورای مدیریت بحران روستا با اعضا و سازکار مشخص تشکیل گردد .
وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام شهادت حضرت علی  (ع) و لیالی قدر خواستار تشدید نظارت مرکز بهداشت بر مکان های بزرگ پخت غذای نذری خصوصا مساجد و حسینیه ها شد. 
جمشیدی در پایان با بیان اینکه پیشگیری از حادثه باید اولویت شورای هماهنگی مدیریت بحران باشد،خواستار  برگزاری کارگاه آموزشی ماهیانه، ویژه اعضای مدیریت بحران شهرستان شد.
   1397/3/9 12:26        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )