جمعه 02 فروردین 1398
جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان برگزار شد (کدخبر: 807)
جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوشهر،آقای جمشیدی  فرماندار در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بوشهر  تاکیدکرد: شهرداری ها باید هر چه سریعتر با ارایه راهکارهایی جهت افزایش بهروری از منابع آبی موجود و استفاده از تجربیات سایر شهرها  نسبت به  شناسایی گونه های مقاوم به کم آبی، تهیه طرح جامع آبیاری فضای سبز، شناسایی و کاشت گیاهان پوششی مقاوم و جایگزینی آن با چمن را در دستور کار خود قرار دهند.
ابشان جلوگيري از حفر چاه هاي غير مجاز و ترويج فرهنگ استفاده مطلوب از آب را راهکارهای اساسی و مهم در جهت برون رفت از مشکل کم آبي عنوان کرد.
وی گفت : با توجه به معضل کمبود  آب مخصوصاً در سال جاری  میتوان از ظرفیت تبدیل کشت فضای باز به کشت گلخانه‌ای  به عنوان کمک به صرفه جویی در مصرف آب بخش کشاورزی استفاده کرد.
فرماندار بوشهر در بخش دیگری از جلسه با اشاره به گزارش دامپزشکی از وضعیت سلامت دام در شهرستان متذکر شد: بخشداری مرکزی با همکاری دامپزشکی، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها طی همین هفته با برگزاری نشست با دامداران  نسبت  به  بیماری تب برفکی وچگونگی پیشگیری از آن اطلاع رسانی و آموزش های لازم داده شود.
   1397/2/22 10:39        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )