سه شنبه 27 آذر 1397
برگزاری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 96 (کدخبر: 778)
برگزاری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 96 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوشهر  جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه  محترم چغادک   ، اعضای شورای تامین ، بخشداران ، شهرداران و دهیاران ، روسای کلیه ادارات ، نهادها و ارگان های شهرستان برگزار گردید .
جمشیدی فرماندار بوشهر ، از کلیه روسای ادارات ، نهادها و ارگان های شهرستان که در طول سال ۹۶ زحمت کشیدند قدردانی کرده و با اشاره به روز ۲۲ اسفندماه که بزرگداشت شهداء نامگذاری شده  از کلیه مدیران خواستار سرکشی به خانواده معظم شهداء و ایثارگران شد.
ایشان بیان کرد : ما باید  قدردان خون این شهدا باید باشیم چون به برکت خون هزاران شهید و جانباز و ایثارگری ایثارگران عزیز و رهبری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است که اکنون  انقلاب ایران 40 ساله شده است .
وی در ادامه گفت : در بحث اغتشاشاتی که در دی ماه اتفاق افتاد حضور مقتدرانه ، هوشمندانه و با قاطعیت اعضای شورای تامین شهرستان و همچنین بصیرت مسئولین و مردم باعث شد که شهرستان بسیار امن و آرامی داشته باشیم .
وی اظهارداشت: به دلیل تحریم های ایجاد شده علیه کشور و رکود و بی رونقی واحدهای تولیدی و اشتغالزا، نرخ تورم در دولت قبل به 40 درصد رسید ولی اکنون با حمایت هایی که دولت تدبیر و امید با ارایه بسته های تشویقی از این بخش ها داشته و همچنین جلوگیری از افزایش قیمت ها، شاهد تورم تک رقمی در کشور هستیم. 
 فرماندار شهرستان در رابطه با صنعت و اشتغال توصیه جدی به مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان که در جهت بهبود فضای کسب و کار ، توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی ، اجرایی نمودن اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در رابطه با اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی ، تلاش و اقدام نمایند.
جمشیدی در ادامه گفت : از ادارات مربوطه انتظار دارم حداکثر مساعدت و همراهی را با سرمایگذاران بخش خصوصی  داشته باشند و به آن ها کمک کنند تا بتوانیم فرصت های جدید شغلی در شهرستان  بوجود بیاوریم .
فرماندار بوشهر در توصیه هایی به روسای ادارات شهرستان  گفت : مدیران و کارکنان دستگاه های شهرستان موظف هستند که ضمن رعایت قوانین و مقررات هماهنگی لازم را با فرمانداری بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان داشته باشند و در جهت تحقق وعده هایی که دولت داده است ، تلاش نمایند .
 نماینده عالی دولت در شهرستان  در ادامه با تاکید بر این موضوع که مدیران خدمتگزار مردم هستند و باید با عزم و اراده قوی به مردم خدمت کنند ، خواستار کاهش بروکراسی اداری و نامه نگاری های بی مورد در ادارات شد و متذکر شد : ارباب رجوعی که به ادارات مراجعه میکند یا باید کارش حل گردد و یا پاسخ قانع کننده ای به او بدهند و حفظ حرمت مردم و رضایت ضعیف ترین فرد جامعه برای ما بسیار مهم است .
ایشان  بیان داشت : ما رییس مردم نیستیم و فقط رییس اداره و کارمندان خود هستیم و حق نداریم با مردم برخورد بدی داشته باشیم و وظیفه داریم بدون منت ، خدمات صادقانه ای به مردم ارائه دهیم .
ایشان تاکید کرد : مصوباتی که در جلسات فرمانداری اعم از شوراها ، کمیسیون ها ، کارگروه ها و … به تصویب میرسد برای همه روسای ادارات در حوزه فعالیتشان لازم الاجراست .
فرماندار بوشهراضافه نمود : نظر منتقدین برای ما بسیار مهم است و تفکر تدبیر و امید یعنی احترام گذاشتن به تفکرات منتقدین اما گروه گرایی  و سیاسی کاری از آسیب های مبحث حقوق شهروندی است که باید از آن جلوگیری شود و ما نباید مسائل را با دیدگاه سیاسی ، قومیتی و گروه گرایی نگاه کنیم بلکه باید در چارچوب وظایف خود خدمت صادقانه انجام دهیم .
رئیس شورای اداری شهرستان بوشهر گفت : در چارچوب قانون اساسی همه اقوام ، مذاهب ، اقلیت ها و همه گروه های سیاسی و سلایق مختلف برای ما قابل احترام هستند و ما باید مشارکت مردم را در همه حوزه ها اعم از حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی امنیتی و انتظامی جلب کنیم و از توانمندی های آنها در این حوزه ها استفاده نماییم .
جمشیدی همچنین بیان داشت : ما مدیران باید بین مردم باشیم و با مردم سخن بگوییم و خدمات نظام جمهوری اسلامی را برای مردم بیان کنیم
ایشان در ادامه به فرارسیدن تعطیلات نوروز کرد و گفت : همه دستگاهها لازم است با برگزاری جلسات،کارگروهها و کمیته های مختلف از جمله ( ستاد تسهیلات نوروزی ، تنظیم بازار ، کمیسیون حفاری و ...) تمهیدات لازم را در نظر بگیرند و دستگاههای خدمات رسان هم با آمادگی لازم به پیشواز این ایام بروند.
جمشیدی در ادامه افزود: تمامی ادارات لیست کشیک در ایام نوروز را به فرمانداری ارائه نمایند و در مدت تعطیلات همگی مدیران در دسترس باشند. .

وی همچنین از دستگاه های نظارتی خواست بر بازار شب عید بصورت دقیق و جدی نظارت نمایند و اگر موراد تخلفی بود سریعاً تذکرات لازم داده شده و برخورد قانونی انجام گردد .
  در پایان نیز با اشاره  به کارهای بزرگ  مهندس تبادار در زمان استانداری ایشان برای استان ، انتخاب وی از سوی شورای شهر بوشهر به عنوان چهره ماندگار سال 1396 بوشهر را اقدامی شایسته دانستند.


 
   1396/12/23 12:56        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )