یکشنبه 29 مهر 1397
چهارمین نشست کمیته بحران شهرستان بوشهر (کدخبر: 734)
چهارمین نشست کمیته بحران شهرستان بوشهر به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوشهر آقای جمشیدی فرماندار درنشست کمیته مدیریت بحران شهرستان گفت : یکی از مهمترین وظایف ستاد مدیریت بحران  پیشگیری از وقوع حوادث و برنامه ریزی برای کاهش خسارات احتمالی پدیده ها و اتفاقات است.
ایشان خواستار ایجاد گروه‌های داوطلب مردمی و همکاری پایگاه های بسیج محلات،  با نیروهای امدادی حرفه ای در مواقع بحران شد.
وی شناخت توانمندی و نقاط ضعف و قوّت را اوّلین مرحله در مدیریت بحران دانست و در مرحله بعد بکارگیری امکانات موجود و همچنین تلاش برای رفع نواقص و تقویت نقاط قوّت را مراحل بعدی جهت رفع مشکلات در زمان بروز بحرانهای طبیعی و حوادث غیرمترقبه دانست.
وی ابراز داشت: مجموعه مدیریت بحران باید به نحو دقیق ، کارشناسانه و برنامه ریزی شده در همه دستگاه های فعال داشته باشد و برای مواقع بحرانی و ضروری هماهنگی ها و تدابیر لازم را بیندیشند.
جمشیدی نیز برای مقابله با بحران در روستا گفت : کلیه فعالیت های مدیریت بحران در روستا با هماهنگی بخشدار و زیر نظر رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان صورت بگیرد .
فرماندار بوشهراهم ‌اهداف مدیریت بحران در روستا را شامل استفاده بهینه از توان دهیاری‌ها و ظرفیت های محلی برای کنترل حوادث و کاهش اثرات مخاطرات طبیعی ، ایجاد آمادگی و توانایی در جامعه روستایی برای پیشگیری ،آمادگی و مقابله با حوادث غیر مترقبه و ارتقاء سطح ایمنی در برابر حوادث طبیعی و آتش سوزی برشمرد.
وی افزود : دهیار به عنوان مدیر ستاد مدیریت بحران روستا و دهیاری به عنوان ستاد مدیریت بحران روستا تعیین می شود .
   1396/9/20 15:32        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )