یکشنبه 29 مهر 1397
معاون سیاسی فرماندار: فرمانداری بوشهر آمادگی لازم را برای اجرائی شدن اماده 79 قانون مجازات اسلامی در شهرستان را دارد (کدخبر: 704)
معاون سیاسی فرماندار: فرمانداری بوشهر آمادگی لازم را برای اجرائی شدن اماده 79 قانون مجازات اسلامی در شهرستان را دارد به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوشهر  پیش از ظهر امروز آقای روحانی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار  در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان بوشهر با موضوع  « چگونگی اجرای آیین‌نامه ماده 79 قانون مجازات اسلامی» ،گفت : این آئین نامه خوب و مناسب برای کاهش جمعیت زندانیان کیفری می باشد فرمانداری آمادگی لازم را برای اجرائی شدن این آئین نامه در شهرستان را دارد.
وی خاطر نشان کرد :دادگاه صادره کننده رای با توجه به نوع جرم ،صلاحیت علمی واخلاقی ، شخصیت ،تخصص،مهارت ،تجربیات وسن محکوم وهمچنین ظرفیت واولویت نهاده های پذیرنده خدمت وسایر شرایط قانونی این امکان رابوجود می آورد.
وی افزود: خدمات عمومی رایگان شامل انجام امور عام‌المنفعه میشود که پس از هماهنگی‌ قضایی می‌توان از نیروی انسانی فعال موجود در زندان‌ها بهرهگیری کرد.
معاون سیاسی فرماندار بوشهر اضافه نمود: زندانیانی که مشمول این قانون هستند میتوانند در امور آموزشی، بهداشتی، فنی و حرفهای، خدماتی و کارگری مشغول به کار شوند و دوره حبس خود را به صورت مفید سپری کنند.
وی ادامه داد: تفکیک بزهکارانی که مجازات آنها قابل تبدیل به انجام کار رایگان و خدمات عمومی است با مجرمین خطرناک بسیار ضروری بوده و حدالامکان از مجرمانی که بدون سابقه کیفری و به دلیل جرائمی مثل مهریه، چک و ... هستند در امور استفاده میشود.
اسمعیل روحانی  تاکید کرد: شرایط فضای فیزیکی زندانها و نیز آمار زندانیان ایجاب میکند تا دستگاه‌هایی که می‌توانند در اجرای قانون مجازاتهای جایگزین حبس مشارکت کنند نیاز های خود را به فرمانداری اعلام کنند.
   1396/7/17 09:44        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )