دوشنبه 02 مهر 1397
فرماندار بوشهر : نتیجه تدبیر دولت در روستاها امیدافزایی ، تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان بوده (کدخبر: 690)
فرماندار بوشهر : نتیجه تدبیر دولت در روستاها امیدافزایی ، تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان بوده به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوشهر عباس جمشیدی فرماندار به همراه عمویی بخشدارمرکزی ،کاظمی مدیر کل روابط عمومی استانداری بوشهر به مناسبت هفته دولت پس از افتتاح دو پروژه عمرانی در جمع مردم روستای تل اشکی حاضر و مشکلات آنان را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.
فرماندار بوشهر گفت: همه ما باید با تلاش بیشتر در جهت توسعه شهرستان وآبادنی روستاها حرکت کنیم .
جمشیدی افزود : دولت یازدهم برای آنکه به انتظارات مردم شهرستان بوشهر پاسخ دهد اقدامات مهمی در طول 4 سال گذشته در این شهرستان به ثمر رساند که از جمله مهمترین و شاخص ترین آن ها در حوزه توسعه روستایی بوده که  اهتمام ویژه دولت در این حوزه را  روستائیان بطور محسوس حس کرده اند.
ایشان تاکید کرد : یکی از دلایل افزایش مهاجرت از روستاها به شهر ها در سالهای گذشته خشکسالی ، نبود امکاناتی نظیر دسترسی به برق ،آب و  گاز بوده است که روستاییان را برای ادامه زندگی با مشکلاتی مواجه کرده بود. در این شرایط با روی کارآمدن دولت یازدهم و در راستای توسعه مناطق روستایی روند گازرسانی، آبرسانی و برق‌رسانی به روستاها تسریع پیدا کرده است.
نماینده عالی دولت در شهرستان بوشهر یاد آور شد:  دولت یازدهم این 4 سال کارهایی نیز انجام داد که بی‌نظیر بود از جمله اقداماتی در زمینه کنترل تورم، کمک به رشد تولید و اشتغال و از همه مهم‌تر ایجاد عدالت اجتماعی خصوصا در زمینه عدالت آموزشی در روستا ها . که در طول چند دهه اخیر سابقه ندارد.
وی تاکید کرد : نتیجه تدبیر دولت در روستاها امیدافزایی در روستاییان با تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان بوده که در روستاهای شهرستان بوشهر  این امر بسیار مشهود است.
وی  با اشاره  به کمبود آب ولزوم جلوگیری از هدر رفت آب بیان کرد : به دستور استاندار محترم طرح آبخیز داری در استان در دستور کار قرار گرفته که انشالله در شهرستان بوشهر نیز با این طرح بتوانیم تقویت سفره های زیر زمینی را داشته باشیم و مشکلات کم آبی کشاورزی در روستاهای شهرستان مرتفع شوند.
کاظمی مدیرکل روابط عمومی استانداری بوشهر نیز حضور مسئولین در روستاها و شنیدن مشکلات مردم را راهکاری مهم و هدفمند در حل مشکلات روستاها دانست.
وی افزود : مسئولین باید نسبت به نیازها و درخواست های مردم پیگیر و پاسخگو باشند و در جهت توسعه روستاها حرکت کنند.
بخشدار بوشهر نیز با گزارشی از مجموعه اقدامات صورت گرفته در 4 سال اخیر دولت در روستای تل اشکی گفت : دولت تدبیر و امید  به توسعه فرهنگی و اجتماعی روستاها نیز توجه دارد و تلاش می کند تا توسعه در روستاها به صورت همه جانبه و فراگیر باشد.
شایان ذکر است فرماندار بوشهر پس از شنیدن مشکلات اهالی، دستورات لازم برای مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان حاضر در نشست را در حل مشکلات روستا صادر کرد.
روستای تل اشکی با 750 نفرجمعیت  در 30کیلومتری شهر بوشهر قرار دارد که شغل اکثر مردم این روستا کشاورزی و دامپروری است.

   1396/6/6 10:09        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )